+420 776 825 309 vaky.siu@gmail.com

Materiály

Doporučuji a výhradně používám 100% bavlnu s vyšší a vysokou gramáží. 

Materiály objednávám většinou na těchto adresách: www.sitiniti.czwww.dumlatek.czwww.optex-latky.cz

Výplně

Bylinky

Relaxační, uvolňující, uklidňující jsou bylinky které se hodí do vonných polštářků a pytlíčků. Z bylinek si můžete vybrat nádherně voňavé květy provensálské a české levandule, které vydrží vonět několik měsíců, a mix českých bylinek jako je máta, meduňka a mateřídouška. Pro oživení vůně stačí bylinkový polštářek nebo pytlík pomačkat v rukou.

Bio špaldové slupky

Jsou přírodním recyklovatelným materiálem s velmi pozitivními na zdraví prospěšnými účinky. Špaldové slupky umí nakumulovat teplo a nahřáté na sluníčku, kamnech, radiátorech nebo v troubě do 50°C příjemně voní a uvolňují postiženou oblast páteře nebo bolest bříška, pozitivně posilují imunitní systém. Slupky vytvářejí takzvaný ,,bílý šum" který pomáhá při relaxaci, psychickému uvolnění a zklidnění malých dětí.

Pravidelným používáním špaldového polštáře si udržíte dobrou kondici páteře a užijete si kvalitního hlubokého spánku. Špaldové slupky mají z plnících materiálů nejlepší podpěrné vlastnosti díky jejich vzdušnosti a jsou měkčí než pohankové slupky. Dalším pozitivem je, že umí pojmout tělesný pot, takže se ráno probudíte na suchém polštáři, navíc odvádí přebytečné teplo.

Doporučuji je používat na plnění polštářů na běžné spaní, kojících polštářů, poporodních sedáků, dají se použít na plnění šitých postaviček jako jsou panenky nebo zvířátka pro děti, také je můžete smíchat s pohankovými slupkami. Vybírám si bio špaldové slupky, protože jsou čistší a mají méně prachu než běžné konvenční.

Bio pohankové slupky

Jsou také přírodním recyklovatelným materiálem s pozitivními účinky na naše tělo i psychiku. Díky mikro masážním účinkům pomáhají proti zablokování páteře a následným bolestem zad, ramen, hlavy, přináší úlevu i při bolestech končetin a kloubů.

Nahřáté polštáře plněné pohankovými slupkami působí pozitivně při nespavosti, migréně, artróze a pomáhají uvolňovat hleny při onemocnění dýchacích cest a uklidňovat večerní dráždivý kašel (nahřátý polštářek přiložte sobě nebo dítěti na hrudník a přikryjte jej dekou). Nahřívat můžete podobně jako špaldové slupky na sluníčku, kamnech, topení a v troubě do 50°C. 

Pohanková náplň absorbuje vlhkost – např. pot, přičemž nepřejímá pachy. Pohankové slupky se přizpůsobí anatomii vašeho těla a proto jsou vhodné nejen na polštáře ale i na meditační taburety. Tyto slupky nakupuji v bio kvalitě, jsou méně prašné než konvenční.

Polystyrenové kuličky

Jsou skvělým materiálem vyrobeným právě k plnění větších sedáků, vaků, taburetů, dětských opěrek ke zdi na postele, rehabilitačních pomůcek. Polystyrenové kuličky jsou velmi lehoučké přizpůsobivé a drží teplo. Čistě bílé zdravotně nezávadné polystyrenové kuličky EPS70 jsou bez chemického čistění a jiných úprav, jsou proto vhodné k plnění výrobků pro děti.

Splňují vyhlášku Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 sb. v platném znění o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let. Dále splňují normu ČSN EN 71-9 Bezpečnost hraček.

Polystyrenové kuličky se častým používáním zdeformují. Podle potřeby doporučuji doplňovat tuto výplň. Kdykoli budete potřebovat, obraťte se na mně a polystyrenové kuličky vám po domluvě pošlu poštou nebo můžete přijet s daným výrobkem a na místě vám jej doplním.

Měkké duté polštářové vlákno

100% velmi měkké polyesterové duté vlákno upravené do tvaru kuliček je velmi vhodnou výplní do polštářů, dětských hraček, kojících pomůcek, poporodních polštářů. Kuličky jsou silikonizované a mají stabilní tvarovou paměť proto je lze prát v pračce až na 90°C a jejich tvar a struktura se nezmění.

Doporučuji neždímat, nechat volně schnout nebo sušit v sušičce na šetrný program. Duté vlákno je vhodné pro děti i alergiky.


Ruční šití

Všechny výrobky jsou ručně šité,
každý je originál

Zakázková výroba

Nechte si vyrobit originální
produkt na přaní

Záruka kvality

Záruka 2 roky na veškeré
nabízené zboží

Facebook